Szczepienia covid-19

i

Autor: Canva

Minister Niedzielski zapowiedział szczepienia drugą dawką dla osób powyżej 12 lat

2022-09-15 11:50

"Od 16 września, czyli od dnia jutrzejszego, wprowadzamy szczepienie drugą dawką przypominającą dla osób powyżej 12 lat, które przyjęły podstawowy schemat szczepienia i pierwszy booster" – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Więcej informacji io szczepieniach i dostępnych lekach na COVID-19 znajdziecie w artykule.

Szczepienie drugą dawką dla osób powyżej 12 lat

Od 16 września, wprowadzone zostanie szczepienie drugą dawką przypominającą dla osób powyżej 12 lat, które przyjęły podstawowy schemat szczepienia i pierwszy booster zapowiedział w minister zdrowia Adam Niedzielski.

Według Niedzielskiego najważniejszą bronią przeciw koronawirusowi są szczepienia.

"Od 16 września wprowadzamy szczepienie drugą dawką przypominającą dla osób powyżej 12 lat, które przyjęły podstawowy schemat szczepienia i pierwszy booster. W ten sposób uzupełniamy te dotychczasowe zalecenia, które dotyczyły osób z upośledzoną odpornością i osób 60 plus, poszerzając grupę osób uprawnionych do szczepienia" – wyjaśnił.

Niedzielski zapewnił również, że dostępne są leki przeciwko COVID-19 – molnupiravir i paxlovid.

"Jesteśmy w trakcie przyjmowania kolejnych partii leku, które będą dostarczane do szpitali, gdzie przebywają osoby chorujące będące w grupach ryzyka. Chodzi o pacjentów senioralnych i o pacjentów, którzy są obciążeni różnymi chorobami, które wiążą się z osłabieniem systemu immunologicznego" – dodał.