RANKING

Mieszkańcy tych powiatów w woj. lubelskim nie powinni narzekać. Czy znasz najbogatsze samorządy w naszym regionie?

2023-11-26 16:17

Które powiaty leżące na terenie woj. lubelskiego można zaliczyć do najbogatszych samorządów? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie analizując ranking przygotowany przez „Wspólnotę – pismo samorządu terytorialnego” za 2022 rok. Gdzie na Lubelszczyźnie wskaźnik zamożności per capita jest największy? Oto TOP 10 najbogatszych powiatów z naszego regionu!

„Najbogatsze samorządy w 2022 r. Ranking dochodów per capita” to ranking, jaki przygotowuje Wspólnota – pismo samorządu terytorialnego. Podobne zestawienia powstawały także w latach ubiegłych. Jaką metodą posłużono się przy jego tworzeniu? Oto wyjaśnienie:

„Metoda jest identyczna jak rok temu i w poprzednich latach. Pominięte zostały dochody z dotacji celowych. (…) uwzględnienie tylko dochodów własnych i otrzymywanych subwencji lepiej oddaje hasło naszego rankingu (zamożność)” – wyjaśniają na wstępie autorzy rankingu. Jak dodają, dochody samorządów skorygowano na dwa sposoby, a następnie podzielono „przez liczbę ludności każdej jednostki samorządowej”.

Lubelskie. Zuchwały złodziej ukradł auto ze stacji paliw. Właściciel zdębiał

Najbogatsze powiaty w woj. lubelskim 2022. Oto TOP 10 samorządów z naszego regionu

W poniższej galerii znajdziecie ranking 10 najbogatszych powiatów w woj. lubelskich według danych zebranych w ramach zestawienia „Najbogatsze samorządy w 2022 r. Ranking dochodów per capita”. Zaznaczamy jednak, że na slajdach zawartych w galerii nie dołączaliśmy lubelskich miast, które funkcjonują na prawie powiatu. Jesteście ciekawi, w których samorządach na Lubelszczyźnie żyje się najlepiej? Sprawdźcie to poniżej!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE