Maturzyści przed egzaminem: Obstawiamy "Lalkę"

2021-05-04 9:08 OM
Maturzyści przed egzaminem: Obstawiamy Lalkę
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/F1Digitals

Maturzyści właśnie rozpoczynają pisać egzamin dojrzałości. Dzisiaj zmierzą się z językiem polskim. Matury odbywają się w reżimie sanitarnym.

Tuż przed wejściem na salę zapytaliśmy maturzystów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie czy się stresują.

Jest lekki stres, ale myślałam, że będzie gorzej - mówi jedna z maturzystek. - Polskiego właśnie najbardziej się obawiam, bo my jesteśmy z klasy matematyczno-fizycznej.

To jest podstawa, więc nie ma się co stresować za bardzo - dodaje maturzysta. - Obstawiam, że raczej proste rzeczy będą.

Czuję się przygotowana, to był rok ciężkiej pracy, a w sumie to trzy lata - mówi kolejna z maturzystek. - Myślę, że będzie w porządku.

Najbardziej się boje, że temat mi nie podpasuje, bo jeżeli mi nie podpasuje, to będę miał trudności z napisaniem go i nie będę taki szczery w tym - mówi maturzysta. - A jeżeli będzie temat, w którym mogę się wyrazić szczerze, to wtedy mi pójdzie bardzo dobrze.

A co będzie dzisiaj na maturze?

Myślę, że na rozprawce będzie "Lalka", interpretację, to trudno obstawiać - mówi jedna z maturzystek.

Moim typem jest motyw snu i odwołanie do "Lalki" - mówi maturzysta.

Przez dłuższy okres myślałem, że będą "Dziady", ale po ostatnich spekulacjach wydaje mi się, że jednak "Lalka", że jakiś temat może z samotnością, może z patriotyzmem.

Jutro, także o godzinie 9:00 maturzyści napiszą matematykę na poziomie podstawowym, a w czwartek język angielski.