Marsz Równości w Lublinie. Znamy datę i trasę parady

2022-08-05 13:18
Parada równości w Lublinie
Autor: Canva

Organizatorzy zdradzili pierwsze szczegóły tegorocznego IV Marszu Równości w Lublinie. Więcej informacji na temat daty parady oraz planowanej trasy znajdziecie w artykule. Zapraszamy.

IV Marsz Równości w Lublinie

Organizatorzy zdradzili pierwsze szczegóły tegorocznego IV Marszu Równości w Lublinie.„W tym roku chcemy podkreślić aspekt widoczności osób LGBT+ w naszym mieście – i to dosłownie! Będzie to jedyny w swoim rodzaju neon pride, czyli wydarzenie tak bardzo fluorescencyjne i tęczowe jak to tylko możliwe. W ten wyjątkowy dzień z dumą wyjdziemy wspólnie na ulice i pokażemy siebie takimi, jakimi jesteśmy. W końcu wszyscy i wszystkie jesteśmy – Dumne z bycia sobą!” – czytamy w opisie zamieszczonym w social mediach.Marsz odbędzie się 3 września. Zbiórka uczestników będzie miała miejsce o godz. 13.00 w okolicach Centrum Spotkania Kultur w Al. Racławickich. Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć w social mediach. W biuletynie informacji publicznej Urzędu Miasta Lublin, gdzie umieszczone zostało zgłoszenie dotyczące planowanego marszu.

Trasa IV Marszu Równości w Lublinie przebiegać będzie przez: Al. Racławickie na wysokości Placu Teatralnego (Centrum Spotkania Kultur), ul. Lipowa, ul. Narutowicza, ul. Głęboka, ul. Sowińskiego, ul. Poniatowskiego, ul. ks. Popiełuszki, plac przed Galerią Labirynt. Zakończenie marszu planowane jest na godz. 16.00. W trakcie przejścia kolorowej parady tymi ulicami należy spodziewać się czasowych utrudnień w ruchu drogowym. Planowane są objazdy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE