Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva Zdjęcie ilustracyjne

Mandaty dla uczestników nielegalnych wyścigów w Lublinie

2021-11-29 15:15

Dzięki skoordynowanej akcji policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie, w tym ze specjalnej grupy SPEED zatrzymano ponad 40 samochodów, które miały brać udział w nielegalnych wyścigach na ulicach Lublina. Jeden z kierowców, który chciał się ścigać był pijany!

Nielegalne wyścigi na ulicach Lublina

Wyścigi miały zostać zorganizowane w miniony weekend w Lublinie. W sobotę 27 listopada ponad 40 samochodów zebrało się przed jednym z supermarketów – osoby te bynajmniej nie wybrały się na zakupy, ich celem był udział w nielegalnych wyścigach samochodowych na ulicach Lublina. Gdy tylko auta zaczęły wyjeżdżać na ulice, funkcjonariusze policji w Lublinie i specjalnej grupy SPEED szybko zareagowali i wyłapali uczestników nielegalnych rajdów.

W trakcie przeprowadzonych interwencji wystawili 36 mandatów karnych, zatrzymali 1 prawo jazdy oraz 2 dowody rejestracyjne. Mandaty na uczestników nielegalnych rajdów nałożone zostały jak można się domyślić głównie za nadmierną prędkość. Podczas przeprowadzonych kontroli policjanci ujawnili także kierowcę, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Jego sprawa trafi do sądu. Policja przypomina, że wyścigi uliczne są nielegalne. A branie w nich udział i łamanie obowiązujących przepisów ruchu drogowego to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Potrącił ją na pasach. Potworny wypadek w Tomaszowie Lubelskim