Zdjęcie z policyjnego nagrania

i

Autor: Canva / fot. Policja Lubelska

Mandatowy rekord 18-latka. Jedna jazda zakończona 28 punktami karnymi!

2022-10-10 11:39

Wczoraj policjanci bialskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej 18-latka, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 93 km/h. Nie było to jedyne przewinienie młodego kierowcy. Podczas jednej podróży konto nastolatka wzbogaciło się o 28 punktów karnych i pokaźny mandat.

Jazda 18-latka zakończona 28 punktami karnymi

Do zatrzymania młodego kierowcy doszło wczoraj około godziny 16,30 w miejscowości Jelnica. Policjanci bialskiej grupy SPEED zauważyli w trakcie patrolu kierowcę Volkswagena, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Dodatkowo podczas jazdy rozmawiał przez telefon, trzymając słuchawkę w ręku oraz nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Jego poczynania uwiecznił policyjny wideorejestrator. Okazało się, że osobówką kierował 18-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski, który prawo jazdy uzyskał w maju tego roku.

Policyjny wideorejestrator wykazał, że przekroczył on znacznie dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość. Młody kierowca otrzymał mandat karny w kwocie 1600 złotych. Dodatkowo za wszystkie wykroczenie podczas wczorajszej podróży konto kierowcy „wzbogaciło się”, aż o 28 punktów karnych. Policjanci przypominają o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów, ponieważ to właśnie nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.