Lublin: Zrobią największego „gluta” w Polsce. Bicie rekordu na Lubelskim Festiwalu Nauki.

2021-09-17 14:46
Lubelski slime
Autor: Canva Lubelski slime

Jeśli chcecie zobaczyć jak powstaje największy slime w Polsce to zapraszamy w najbliższy weekend do Lublina. Już jutro, 18 września rozpoczyna się XVII edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki. Festiwal jest największym wydarzeniem tego typu na Lubelszczyźnie i jednym z najsłynniejszych festiwali naukowych w Polsce i trwał będzie od 18-24 września.

Raport z anteny 17.09, godz.10

Hasło tegorocznej edycji brzmi „Nauka bez granic. Enjoy science!”. Organizatorzy chcą zachęcić wszystkich uczestników do odkrywanie fascynującego świata nauki oraz pokazać im że nauka niesie ze sobą dużo twórczej radości. Na uczestników czeka szereg atrakcji. Po uroczystej inauguracji o godz. 21:00 obejrzeć będzie można pokaz fontann pt. „Symfonia Nauki” na Placu Litewskim. W niedzielę (19 września br.) w godz. 10:00-16:00 na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się Lubelski Piknik Naukowy. Podczas którego podjęta zostanie próba pobicia rekordu Polski na największy SLIME. Wyzwanie jest duże – aby pobić dotychczasowy rekord, należy zrobić Slime’a o wadze co najmniej 150 kg. Koordynatorem bicia rekordu będzie Uniwersytet Dziecięcy UMCS. Zachęcamy do udziału w festiwalu i odkrywanie tajników nauki poprzez zabawę. Pełny plan Festiwalu znajdziecie na stronie wydarzenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE