Lublin: Za pomoc w sprzątaniu wąwozu Rury będą książki

2021-09-08 13:30
Plakat akcji Książka za worek śmieci
Autor: organizator Plakat akcji "Książka za worek śmieci"

Pomóż sprzątać wąwóz w dzielnicy Rury, a dostaniesz za to… coś do poczytania. Lubelski Ratusz włącza się w ten sposób w ogólnopolską akcję sprzątania świata, pod hasłem „Książka za worek śmieci”.

Miasto Lublin włącza się w ogólnopolską społeczną akcję sprzątania świata „Książka za worek śmieci”, która odbędzie się 18.09 w 16 dużych miastach Polski. W Lublinie sprzątany będzie teren Wąwozu Rury pomiędzy dzielnicą Czuby a osiedlami LSM. Na zarejestrowanych uczestników wydarzenia czekają w nagrodę książki.

Każda inicjatywa, której celem jest dbałość o najbliższe otoczenie jest niezwykle ważna. Liczę, że akcja w Lublinie spotka się z dużym zainteresowaniem i będzie kontynuowana w przyszłości. W ten sposób chcemy zachęcić mieszkańców do wspólnego działania na rzecz środowiska – mówi Blanka Rdest-Dudak, Zastępca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

Książki za udział w wydarzeniu otrzymają osoby, które jako pierwsze zarejestrują swój udział i wezmą udział we wspólnym sprzątaniu. W każdym mieście dla uczestników akcji przeznaczona jest pula 50 książek. O przyznaniu książki decyduje kolejność zgłoszeń – rejestracji poprzez formularz internetowy. Zbiórka uczestników wydarzenia odbędzie się 18 września o godz. 10.00, przy placu zabaw znajdującym się przy zejściu trasy spacerowej biegnącej od ul. Zana w kierunku ulicy Dziewanny.

„Książka za worek śmieci” to społeczna akcja sprzątania świata zainicjowana w 2019 roku przez podróżniczkę i edukatorkę Annę Jaklewicz. Uczestnicy akcji wspólnie sprzątają lasy, brzegi rzek, parki – wszystkie te miejsca, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. Prezentem i podziękowaniem dla zarejestrowanych uczestników wydarzenia są książki. Dotychczas odbyło się kilkanaście edycji akcji, która objęła zasięgiem całą Polskę, podczas których zebrano już wspólnie kilkadziesiąt ton śmieci – wyjaśnia Monika Głazik z Urzędu Miasta Lublin.

Partnerami tegorocznej akcji w Lublinie są: Straż Miejska Miasta Lublin, Wydział Ochrony Środowiska oraz Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Link do wydarzenia „Książka za worek śmieci” na terenie Lublina.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE