Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: fot. Policja

Lublin: W noc wigilijną zostawił dwójkę małych dzieci w domu i... półnagi biegał po ulicach miasta

2021-12-28 13:10

Zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań prawdopodobnie została zostawiona dwójka małych dzieci w wieku 4 i 5 lat otrzymali Lubelscy policjanci w Wigilię po godzinie 24.00. Jak się okazało dzieci faktycznie zostały zostawione bez opieki, a ich ojciec został zatrzymany tego samego wieczora za dosyć nietypowe zachowanie.

Półnagi mężczyzna biegał po ulicach Lublina

Lubelscy policjanci w wigilijny piątek przed godziną 23:00 otrzymali zgłoszenie o półnagim mężczyźnie, który biegał po centrum Lublina. Według zgłoszeń mężczyzna był bardzo pobudzony i agresywny. Z uwagi na podejrzenie zażycia narkotyków młody mężczyzna został zatrzymany i trafił do szpitala. Godzinę później funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie. O interwencję policji prosił sąsiad, który podejrzewał, że w jednym z sąsiadujących mieszkań przy ulicy Krakowskie Przedmieście przebywa bez opieki dwoje małych dzieci. Okazało się, że podejrzenia mężczyzny były słuszne, a na miejscu policjanci zastali śpiące rodzeństwo w wieku 4 i 5 lat. Jak się okazało, to właśnie ich ojca mundurowi odwieźli do szpitala zaledwie godzinę wcześniej.

Dzieci nie wskazywały oznak zaniedbania, jednak z uwagi na brak możliwości zapewnienia im opieki ze strony najbliższych trafiły pod nadzór medyków. Policjanci o zdarzeniu powiadomili sąd rodzinny, który zdecyduje o ich dalszym losie. 25-letni ojciec usłyszał zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Decyzją prokuratora trafił pod dozór Policji. Może mu grozić do 3 lat więzienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE