Lublin: Ułatwienia dla mieszkańców podczas narodowego spisu powszechnego

2021-04-01 14:13
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Autor: Pixabay Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

1 kwietnia ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis prowadzony jest co 10 lat. Udział w spisie jest obowiązkowy, na szczęście mamy do wyboru trzy formy wypełnienia ankiety. Miasto Lublin przygotowało ułatwienia dla osób chcących spisać się przez Internet.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 będzie pierwszym w historii polskich spisów powszechnych, w którym podstawową metodą będzie samospis internetowy. Dane spisowe mają ogromne znaczenie również dla Miasta Lublin, dlatego tak ważne jest, żeby spisał się każdy z nas i spełnił swój obowiązek. Zebrane informacje są pomocne przy planowaniu i podejmowaniu działań na rzecz mieszkańców – mówi Andrzej Wojewódzki, Sekretarz Miasta Lublin.

Podstawową formą spisu powszechnego będzie samospis internetowy. Formularz ankiety dostępny jest pod adresem spis.gov.pl. Osoby, które nie mogą spisać się przez Internet mogą skorzystać z opcji spisu telefonicznego lub odpowiedzieć na pytania podczas wizyty rachmistrza spisowego (ta opcja, ze względu na pandemię jest na razie zawieszona).

Zobacz: Rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021. Sprawdź, jak nie dać się oszukać

Miasto Lublin przygotowało duże ułatwienie dla mieszkańców Lublina, którzy chcieliby dokonać samospisu przez Internet, a nie mogą zrobić tego we własnym zakresie. Mogą oni skorzystać ze sprzętu komputerowego udostępnionego w Ratuszu (plac Łokietka 1, sala 3). Wcześniej należy umówić się na wizytę telefonicznie, pod numerem 81 466 1200, 81 466 2010 lub 81 466 2100, w godz. 7.30-15.30.

Można też umówić wizytę w Polskim Języku Migowym. Aby to zrobić należy połączyć się online z tłumaczem, w godz. 9-15 za pośrednictwem strony lublin.eu.

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy i nie można odmówić przekazania danych. W przypadku osób niepełnoletnich spisu w ich imieniu dokonują rodzice lub prawni opiekunowie.

Jak mieszkańcy Lublina reagują na zaostrzenie lockdownu? Reakcje są skrajne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE