Lublin: Ułatwienia dla mieszkańców podczas narodowego spisu powszechnego

2021-04-01 14:13 M.W
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Autor: Pixabay Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

1 kwietnia ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis prowadzony jest co 10 lat. Udział w spisie jest obowiązkowy, na szczęście mamy do wyboru trzy formy wypełnienia ankiety. Miasto Lublin przygotowało ułatwienia dla osób chcących spisać się przez Internet.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 będzie pierwszym w historii polskich spisów powszechnych, w którym podstawową metodą będzie samospis internetowy. Dane spisowe mają ogromne znaczenie również dla Miasta Lublin, dlatego tak ważne jest, żeby spisał się każdy z nas i spełnił swój obowiązek. Zebrane informacje są pomocne przy planowaniu i podejmowaniu działań na rzecz mieszkańców – mówi Andrzej Wojewódzki, Sekretarz Miasta Lublin.

Podstawową formą spisu powszechnego będzie samospis internetowy. Formularz ankiety dostępny jest pod adresem spis.gov.pl. Osoby, które nie mogą spisać się przez Internet mogą skorzystać z opcji spisu telefonicznego lub odpowiedzieć na pytania podczas wizyty rachmistrza spisowego (ta opcja, ze względu na pandemię jest na razie zawieszona).

Zobacz: Rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021. Sprawdź, jak nie dać się oszukać

Miasto Lublin przygotowało duże ułatwienie dla mieszkańców Lublina, którzy chcieliby dokonać samospisu przez Internet, a nie mogą zrobić tego we własnym zakresie. Mogą oni skorzystać ze sprzętu komputerowego udostępnionego w Ratuszu (plac Łokietka 1, sala 3). Wcześniej należy umówić się na wizytę telefonicznie, pod numerem 81 466 1200, 81 466 2010 lub 81 466 2100, w godz. 7.30-15.30.

Można też umówić wizytę w Polskim Języku Migowym. Aby to zrobić należy połączyć się online z tłumaczem, w godz. 9-15 za pośrednictwem strony lublin.eu.

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy i nie można odmówić przekazania danych. W przypadku osób niepełnoletnich spisu w ich imieniu dokonują rodzice lub prawni opiekunowie.

Jak mieszkańcy Lublina reagują na zaostrzenie lockdownu? Reakcje są skrajne