Lublin: Rusza rewitalizacja "Boiska Wysokich Lotów" przy SP nr 31

2021-04-07 13:39 M.W

Lada moment rozpocznie się rewitalizacja boiska do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej nr 31 przy ul. Lotniczej 1. Miasto właśnie finalizuje zawarcie umowy na pierwszy etap inwestycji. Z odnowionego boiska uczniowie będą mogli skorzystać już we wrześniu.

W tym roku do zrewitalizowanych obiektów sportowych dołączy boisko do piłki nożnej w kompleksie sportowym przy ul. Lotniczej, gdzie właśnie rozpoczynamy pierwszy etap prac. W przyszłości remontem obejmiemy również pozostałą infrastrukturę sportową zlokalizowaną w tym miejscu, dla której dysponujemy dokumentacją projektową – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Odnowa kompleksu sportowego na Bronowicach będzie prowadzona etapami. Na początku prace obejmą wymianę nawierzchni na boisku do piłki nożnej. Stara zostanie zdjęta i zutylizowana, a w jej miejsce pojawi się nowa nawierzchnia z syntetycznej trawy. Pierwszy etap obejmie również wymianę dwóch bramek na takie z siatką z włókna polipropylenowego oraz dostarczenie 4 mniejszych przenośnych bramek.

Rewitalizacja boiska jest możliwa dzięki V edycji Budżetu Obywatelskiego. Będzie kosztowała 355 tys. zł i zostanie wykonana w ramach projektu "Boisko Wysokich Lotów". Zgodnie z umową wykonawca ma czas na wykonanie prac do końca sierpnia 2021 roku.

MATURA 2021 Lublin: Maturzyści w reżimie pisali próbne matury