Lublin remontuje szkoły w duchu eko. Kończy się duży projekt

2022-05-24 13:23
Remont lubelskich szkół
Autor: zdj. Miasto Lublin/lublin.eu

Ma być nie tylko cieplej, ale i ekologicznie. Dobiega końca remont Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie. Jak zapowiadają urzędnicy, prace zakończą się wcześniej. Prawdopodobnie przed wakacjami.

W kompleksie budynków ZSTK kończą się już standardowe prace termomodernizacyjne. - Budynek i sala gimnastyczna są już ocieplone. Jest nowa elewacja oraz bardziej efektywny i ekologiczny system ogrzewania - mówi Anna Czerwonka z lubelskiego ratusza.

- Wyremontowano wejście główne i schody zewnętrzne, opaski wokół budynku z kostki brukowej z odprowadzeniem wody deszczowej - dodaje. Zakończyła się też budowa drogi pożarowej wraz z placem do zawracania. Zaawansowanie robót szacowane jest na 95 proc. - Stąd prace powinny zakończyć się przed terminem, czyli 31 sierpnia - słyszymy.

Koszt projektu to prawie 5 milinów złotych. To już ostatnia z 12 ocieplanych placówek w mieście. Wartość całej inwestycji to ponad 36 mln zł, z czego ponad 16 mln pochodzi z Unii Europejskiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE