Lublin: Psy wydały policjantom właściciela

2021-10-21 14:39
Przed psami trudno się ukryć
Autor: Canva Przed psami trudno się ukryć

To, że psy pomagają policjantom w służbie nie jest niczym nadzwyczajnym. Psy policyjne tropią zaginione osoby, odnajdują nielegalne substancje. Ale jak się okazuje nie tylko specjalnie wytresowane psy mogą pomóc stróżom prawa w uchwyceniu przestępców. O tym, jak pomocne mogą być domowe zwierzaki przekonali się lubelscy policjanci.

Zabawa w „chowanego” z psami to pewna przegrana

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie od jakiegoś czasu starali się znaleźć miejsce pobytu poszukiwanego listem gończym 43-latka. W wyniku przeprowadzonego śledztwa mundurowi natrafili na ślad poszukiwanego mężczyzny w Lublinie. Ustalenia doprowadziły ich do jednego z mieszkań przy ulicy Grygowej. Policjanci mieli pewność, że wewnątrz przebywa szukany przestępca, ale nikt nie otwierał drzwi do mieszkania. Policjanci postanowili wezwać na miejsce strażaków, którzy szybko pomogli im z dostaniem się do środka mieszkania. W przedpokoju funkcjonariuszów przywitały dwa niegroźne psy. Na wstępny rzut oka wyglądało na to, że mężczyzny nie ma w lokalu. Czworonogi jednak, chcąc wykazać się przed policjantami swoimi umiejętnościami psów tropiących pobiegły do kuchni i usiadły przy jednej szafce, zachęcając do jej otwarcia. Jak się okazało, w ten sposób zdradziły kryjówkę swojego poszukiwanego przez policję właściciela, który tam postanowił przeczekać przeszukanie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do zakładu karnego, i to właśnie tam spędzi najbliższe miesiące.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Tu ukrył się poszukiwany mężczyzna
Autor: Policja Lubelska Tu ukrył się poszukiwany mężczyzna
Zadźgał żonę, bo miała kochanka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE