Złote Centrum Spotkania Kultur?

i

Autor: Canva Złote Centrum Spotkania Kultur?

Lublin. Pozłocony budynek Centrum Spotkania Kultur

2021-09-28 11:59

Już jutro (29 września) o godz. 20:00 budynek Centrum Spotkania Kultur w Lublinie przybierze złote barwy. Nietypowa instalacja świetlna zawita na budynku w ramach akcji #GoldSeptember, czyli Złoty Wrzesień. Dlaczego budynek zostanie oświetlony na ten kolor i o co właściwie chodzi w tej akcji przeczytacie poniżej.

Inicjatywa ogólnoświatowa #GoldSeptember ma na celu budowanie świadomości o chorobach nowotworowych u dzieci, promować profilaktykę nowotworową i wspierać małych pacjentów onkologicznych. Wrzesień, to Miesiąc Świadomości Nowotworów Dziecięcych, a jego symbolem jest kolor złoty – barwa najcenniejszego kruszcu. Równie cennego jak najcenniejsze jest właśnie zdrowie dzieci. W tym miesiącu odbywał się szereg akcji mających zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy, z jakimi przychodzi zmierzyć się małym pacjentom oraz ich rodzicom. Jednym z elementów akcji i okazaniem wsparcia dla chorych dzieci i ich rodzin jest oświetlenie ważnych budynków miejskich na kolor złoty i oznaczenie ich napisem #GoldSeptember. Już jutro, po raz pierwszy właśnie taką instalację zobaczyć będzie można na budynku Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W ostatnim tygodniu akcji na złoto zostaną także podświetlone obiekty w różnych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Kielcach, Olsztynie, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim. Może już w przyszłym roku inne miasta w województwie lubelskim również zabłysną złotem? Czy waszym zdaniem właśnie tak powinno być?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Zaatakował Cię pies? Zobacz, jak się zachować?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE