Lublin: Powszechny Punkt Szczepień powstanie na Icemanii. Jest zgoda wojewody

2021-04-21 9:35
Szczepionka przeciw COVID-19
Autor: Pixabay Szczepionka przeciw COVID-19

Program szczepień przyśpiesza i już do 10 maja, każda osoba powyżej 18 roku życia, która wyrazi chęć szczepienia przeciw COVID-19 otrzyma skierowanie na iniekcję. W całej Polsce powstają nowe punkty szczepień. W Lublinie Punkt Szczepień Powszechnych powstanie na Icemanii. Kiedy będzie można się tam zaszczepić?

Miasto Lublin Punkt Szczepień Powszechnych organizuje we współpracy z 1 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ w Lublinie. Punkt szczepień powstanie przy Al. Zygmuntowskich 4, w budynku Icemanii. Władze Lublina otrzymały zgodę od wojewody lubelskiego na usytuowanie punktu szczepień właśnie w tej lokalizacji.

Od początku trwania pandemii ściśle współpracujemy ze służbami Wojewody Lubelskiego w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Lublina. W ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciwko Covid-19 i otrzymaną dzisiaj decyzją Wojewody Lubelskiego o utworzeniu Punktu Szczepień Powszechnych przystępujemy do działań adaptacyjno-organizacyjnych wskazanego obiektu, które mają na celu jego odpowiednie dostosowanie i wyposażenie. Mamy nadzieję, że obiekt będzie gotowy w przyszłym tygodniu. Rozpoczęcie szczepień nastąpi natychmiast po otrzymaniu dostawy szczepionek. Jako samorząd tworzymy Punkt wraz ze Szpitalem Wojskowym, który zapewni odpowiednią kadrę medyczną pozwalającą na profesjonalne wykonywanie szczepień. Zakładamy, że w ramach Punktu tygodniowo szczepionkę otrzyma ponad 5 tys. osób – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Icemania została wybrana ze względu na swoje położenie – łatwo tam dotrzeć zarówno komunikacją miejską, jak i własnym samochodem. Atutem jest duży parking znajdujący się przy obiekcie. Co ważne, Punkt Szczepień Powszechnych będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

W ramach nowego punktu szczepień funkcjonować będzie 10 zespołów szczepiących, co sprawi, że dziennie szczepionkę przeciw COVID-19 otrzyma nie mniej niż 720 osób. W skali tygodnia będzie to ponad 5 tys. Wykonanych szczepień. Punkt będzie czynny od godz. 7:00 do 19:00 przez siedem dni w tygodniu.

Celem zapewnienia bezpieczeństwa osobom przebywającym na terenie Punktu Szczepień Powszechnych w pomoc zaangażowane zostaną służby porządkowe. Cały obiekt będzie działał w ścisłym reżimie sanitarnym - zgodnie z zasadami dystansu społecznego, obowiązku noszenia maseczek i dezynfekcji rąk. Na terenie Punktu Szczepień Powszechnych przewidziano również punkt udzielania pierwszej pomocy, a w sytuacjach koniecznych zapewniono transport medyczny do szpitala.

Rozpoczęcie szczepień w tworzonym przez Miasto Lublin Punkcie Szczepień Powszechnych możliwe będzie z chwilą zapewnienia dostawy szczepionek. Możliwość zapisywania się na szczepienia w Hali Icemanii prowadzona będzie na dotychczas obowiązujących zasadach, czyli poprzez infolinię 989 lub e-Rejestrację.

Pełna mapa punktów szczepień znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia

Jak mieszkańcy Lublina reagują na zaostrzenie lockdownu? Reakcje są skrajne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE