Lublin: Poszerzona strefa płatnego parkowania. Od 1 czerwca podstrefa D

2021-05-24 8:48 Magda Ważna
Nowa strefa płatnego parkowania w Lublinie - podstrefa D
Autor: Pixabay Nowa strefa płatnego parkowania w Lublinie - podstrefa D

Od 1 czerwca 2021 w Lublinie przybędzie kolejna strefa płatnego parkowania – podstrefa D. To wynik głosowania miejskich radnych nad przyjęciem planu prezydenta Krzysztofa Żuka o włączeniu do strefy płatnego parkowania kolejnych ulic w Lublinie. O które chodzi?

1 czerwca 2021 uruchomiona zostanie kolejna strefa płatnego parkowania – podstrefa D. Jej obsługą będzie się zajmowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Jak mówi Weronika Opasiak, rzeczniczka spółki, prace przygotowawcze są na zaawansowanym etapie.

- W najbliższych dniach zostanie wykonane oznakowanie pionowe i poziomie. Na terenie podstrefy D stanie też 25 parkomatów. Ich lokalizacja jest już ustalona. Urządzenia zostaną zamontowane w drugiej połowie maja. Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o zorganizowanie biura strefy płatnego parkowania. Punkt ten ruszy już 17 maja. Jego lokalizacja jest obecnie negocjowana – wyjaśnia.

Podstrefa D obejmie ul. Jaczewskiego, Obywatelską, Sierocą, Biernackiego, Lubartowską, Szkolną, Słowikowskiego, Cerkiewną, Ruską, Nadstawną, Targową, Nowy Plac Targowy, Browarną, Probostwo, Aleje Zygmuntowskie i al. Piłsudskiego.

Majówkowe szczepienia mobilne na Placu Zamkowym w Lublinie