Lublin: Policjanci ewakuowali mieszkańców bloku

2021-10-25 15:24
Policjanci ewakuowali mieszkańców bloku
Autor: Policja Lubelska Policjanci ewakuowali mieszkańców bloku

Wczoraj wieczorem funkcjonariusze policji jako pierwsi przybyli na miejsce zgłoszonego pożaru w jednym z bloków w Lublinie. Pomimo braku straży pożarnej policjanci postanowili interweniować i wbiegli do zadymionego bloku, by jak najszybciej ostrzec mieszkańców przed zagrożeniem i wyprowadzić ich na zewnątrz.

Policjanci wbiegli do bloku, w którym wybuchł pożar

Policjanci z Lubelskiej Policji informację o pożarze otrzymali wczoraj (24 października) około godziny 23.00. Ogień zauważono w bloku przy ulicy Szpinalskiego. Według otrzymanego zgłoszenia w jednym z mieszkań, gdzie wdzierał się ogień, miała przebywać kobieta z małym dzieckiem. Na miejsce bezzwłocznie skierowano najbliższe patrole policji.

Policjanci patrolujący okolice jako pierwsi dotarli na miejsce, byli to funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie. Funkcjonariusze szybko zauważyli, że zagrożone może być nie tylko życie osób, które znajdywały się w mieszkaniu, przy którym doszło do pożaru, ale także wszystkich mieszkańców bloku, bo z budynku wydobywały się kłęby dymu mogące zagrażać życiu i zdrowiu mieszkańców. Mundurowi, nie czekając na przyjazd innych służb od razu przystąpili do akcji ratunkowej. Policjanci wbiegli do bloku i jeszcze przed przybyciem innych służb zaczęli wyprowadzać z klatki schodowej oszołomionych mieszkańców.

Łącznie z bloku ewakuowano około 50 osób. Dwie osoby z objawami podtrucia czadem zostały przewiezione do szpitala. Trwa wyjaśniania przyczyn powstania pożaru. Ogień najprawdopodobniej pojawił się najpierw na jednym z balkonów. Mieszkańcy po oddymieniu budynku wrócili do swoich mieszkań.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 25.10 (Goście: Grzegorz Schetyna - PO oraz dr Ewa Pietrzyk-Zieniewicz - politolog, UW) Sedno Sprawy: Robert Winnicki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE