Lublin nie liczy dziś kalorii! Sposoby na lepsze samopoczucie po tłustym czwartku [WIDEO]

2020-02-20 11:50 Monika Kowalewicz
mat. ilustracyjny
Autor: Monika Kowalewicz, Radio Eska

Z wiśnią, toffi, czekoladą lub pistacją. Polane lukrem, posypane cukrem i skórką pomarańczową. Lublin pachnie dziś pączkami! W tłusty czwartek łasuchy mogą objadać się niemal bezkarnie. Kolejek w piekarniach i cukierniach nie brakuje!

Niektórzy wybierają pączki z różnego rodzaju nadzieniem, inni wolą faworki. W modzie są dziś także gniazdka oraz oponki. Jedno jest pewne - zajadać należy z umiarem, by "oponka" nie została z nami na dłużej. Dietetycy przypominają, że jeden klasyczny pączek to ok. 250 kcal. Wszystko zależy jednak od nadzienia, polewy oraz oczywiście ich liczby!

Brak umiaru może doprowadzić nie tylko do niestrawności, poczucia ciężkości i gorszego samopoczucia, ale przyniesie także dodatkowe kilogramy. Na wiosnę trzeba je będzie zrzucić. Pół godziny squasha lub biegania, godzinny spacer lub 2 godziny jogi. To recepta na uporanie się z... jednym pączkiem.

Można także zastąpić dżem musem owocowym, zrezygnować z pudru i polewy, a zamiast smażyć pączki, po prostu je upiec. Tłusty czwartek mamy jednak tylko raz w roku. Warto więc, by kalkulator kalorii nie przysłonił przyjemności z delektowania się słodkimi przysmakami. Życzymy więc rozsądku oraz... smacznego!

Lubelskie cukiernie mają dziś pełne ręce roboty! Małgorzata Oroń pytała o sekret przepisu na najlepszego pączka. Szczegóły w materiale!

Tłusty Czwartek w lubelskiej cukierni

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.