VIII edycja Budżetu Obywatelskiego w Lublinie

i

Autor: materiały prasowe VIII edycja Budżetu Obywatelskiego w Lublinie

Lublin: Nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego zakończony. Mnóstwo pomysłów

2021-05-10 14:17

Do 7 maja mieszkańcy Lublina mogli zgłaszać swoje pomysły do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. W sumie wpłynęło aż 200 różnych projektów: 125 dzielnicowych oraz 75 ogólnomiejskich. Ta luba może być jeszcze większa, bo wciąż czekamy na projekty przesłane pocztą tradycyjną i złożone do Biur Mieszkańców.

Pomimo trudnego czasu dla mieszkańców związanego z epidemią oraz wywołanych nią ograniczeń w finansach Miasta znacząco wzrosła liczba złożonych projektów w lubelskim Budżecie Obywatelskim. Traktujemy to jako wyraz zaufania do naszej pracy. Przed nami trudny proces opiniowania projektów. Będziemy w kontakcie ze wszystkimi osobami składającymi projekty i postaramy się ocenić je jak najszybciej – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Po etapie zbierania pomysłów, nadchodzi etap ich oceniania. W skład zespołu oceniającego wchodzą:

  • Przewodniczący Zespołu – Piotr Choroś – Biuro Partycypacji Społecznej;
  • Zastępca Przewodniczącego Zespołu – Anna Machocka – Biuro Partycypacji Społecznej;
  • Sekretarz Zespołu – Natalia Dziwulska – Biuro Partycypacji Społecznej;
  • Członkowie Zespołu: Małgorzata Zdunek – Wydział Gospodarowania Mieniem, Ewa Smyrgała – Wydział Gospodarowania Mieniem, Zbigniew Węgier – Wydział Inwestycji i Remontów,Marzena Jonak – Wydział Inwestycji i Remontów, Hanna Bieniaszkiewicz – Wydział Planowania, Ludwika Stefańczyk – Wydział Gospodarki Komunalnej, Beata Gita – Wydział Gospodarki Komunalnej, Jarosław Buczek – Wydział Informatyki i Telekomunikacji, Jakub Kosowski – Wydział Sportu, Małgorzata Nieznaj – Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego, Hanna Pawlikowska – Biuro Miejskiego Architekta Zieleni, Dorota Niezgoda – Wydział Kultury, Krzysztof Zientara – Wydział Budżetu i Księgowości, Elżbieta Żółkiewska – Wydział Zdrowia i Profilaktyki, Aleksandra Smyk-Kotlarz – Wydział Zdrowia i Profilaktyki, Joanna Jaroszuk-Oniszko – Wydział Ochrony Środowiska, Magdalena Uhlig – Biuro Rewitalizacji i Klimatu, Jacek Bednarczyk – Biuro Rewitalizacji i Klimatu, Hubert Mącik – Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków, Stanisław Wydrych – Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, Dariusz Rzeźniczuk – Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, Piotr Jopek – Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, Justyna Jońska – Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, Arkadiusz Niezgoda – Wydział Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością, Jarosław Pakuła – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie Sp. z o. o., Luca Tunisini – Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie Sp. z o. o., Łukasz Bilik – Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Lublinie, Rafał Tarnawski – Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, Agnieszka Czapska – Wydział ds. Osób Niepełnosprawnych, Anna Buzek-Kuchno – Biuro Nadzoru Właścicielskiego, Łukasz Kuzioła – Biuro Partycypacji Społecznej, Piotr Popiel – radny Rady Miasta Lublin, Jadwiga Mach – radna Rady Miasta Lublin, Anna Ryfka – radna Rady Miasta Lublin.

Etap oceny projektów potrwa około 2 miesięcy. Po tym czasie poznamy projekty, które przejdą do dalszego etapu, czyli głosowania.

Głosowanie na wyłonione po etapie oceny projekty rozpocznie się jesienią. Udział w głosowaniu mogą wziąć osoby, które są na stałe zameldowane w Lublinie oraz wpisane na listę osób uprawnionych do udziału w lubelskim Budżecie Obywatelskim.

Warto jednak wiedzieć, że osoby nie zameldowane w naszym mieście, ale mieszkające w nim, też mogą wziąć udział w głosowaniu. Wystarczy, że złożą oświadczenie o dopisaniu do listy. Każda osoba uprawniona do głosowania ma możliwość wyboru dwóch projektów dzielnicowych i dwóch ogólnomiejskich.

Raport z anteny 10.05, godz.10