Lublin ma nową bibliotekę. Zobacz jak wygląda w środku [WIDEO]

2021-01-12 16:01 OM
Lublin ma nową bibliotekę. Zobacz jak wygląda w środku [WIDEO]
Autor: materiały nadesłane Urząd Miasta Lublin

Jest tam ponad 35 tysięcy książek, filmów i audiobooków, a do tego pełno zieleni. Mieszkańcy Lublina mogą się już cieszyć nową biblioteką, a właściwie to Bioteką, bo taką ma nazwę.

Zakończył się remont pomieszczenia po słynnej restauracji na rogu Al. Racławickich i ul. Sowińskiego. Teraz jest tam nowa biblioteka.

- Bioteka jest dostępna dla wszystkich użytkowników, również dla tych z niepełnosprawnościami - mówi Marta Piasecka z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. - Na przestrzeni ponad 400 metrów kwadratowych znalazły swoje miejsce zbiory Filii nr 6 oraz Filii nr 27. Część zbiorów dedykowana jest osobom z dysfunkcjami wzroku. I te zbiory są to między innymi książki pisane alfabetem Braille’a i możliwość nagrania materiałów na specjalne urządzenia, tzw. czytaki

Tuż przy wejściu do Bioteki znajduje się galeria, w której będą prezentowane wystawy czasowe. Oprócz tego znajdziemy tam sale do prowadzenia warsztatów, pokój gier i salę komputerową.

– To właśnie mieszkańcy naszego miasta mają stać się gospodarzami tego miejsca, które ma służyć ich potrzebom i zainteresowaniom. Wszyscy użytkownicy, również osoby z niepełnosprawnościami, będą mogli nie tylko skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez bibliotekarzy, ale również ją kreować i realizować korzystając z przyjaznych i dostępnych przestrzeni. Z kolei miejscy twórcy, edukatorzy, animatorzy i organizacje znajdą w Biotece partnera do wspólnych działań animacyjnych – mówi Piotr Tokarczuk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

Nowa biblioteka kosztowała blisko 1,6 mln zł.

Bioteka mieści się przy Alejach Racławickich 22. Działa od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 19:00, jednakże teraz w reżimie sanitarnym. Czytelnicy mogą zamówić książkę telefonicznie lub mailowo i odebrać ją w bibliotece, nie mogą jednak sami chodzić pomiędzy regałami.