Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

i

Autor: Pixabay Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Lublin: Konkurs o Narodowym Spisie Powszechnym dla dzieci. Ważne zmiany w spisie

2021-04-08 10:26

Narodowy Spis Powszechni Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa, nie jak pierwotnie zakładano do 30 czerwca, a do 30 września. Właśnie pojawiła się nowelizacja ustawy, która wydłuża ten okres. W Lublinie uczniowie szkół podstawowych mogą wziąć udział w konkursie wiedzy o Narodowym Spisie Powszechnym. Zobacz szczegóły.

Zmiany w ustawie o spisie powszechnym. Potrwa dłużej

Zgodnie z zapowiedziami, weszła w życie nowelizacja ustawy o spisie powszechnym, która wydłuża czas trwania Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 do 30 września 2021 roku. Wcześniej planowano, że spis potrwa do 30 czerwca, ale ze względu na panującą epidemię COVID-19 zdecydowano się wydłużyć ten czas. Pozostałe zmiany, które wprowadziła nowelizacja ustawy dotyczą m.in. Ujednolicenia stawki wynagrodzenia dla rachmistrzów spisowych do 6 zł brutto za każdy przeprowadzony wywiad, a także wydłużenia terminów związanych z popularyzacją spisu.

Konkurs wiedzy o spisie powszechnym dla dzieci

Do popularyzacji spisu chce się też przyczynić miasto Lublin. Urząd Statystyczny w Lublinie przygotował konkurs wiedzy o Narodowym Spisie Powszechnym 2021 dla uczniów szkół podstawowych. Każde dziecko, które chce wziąć udział w konkursie powinno do 10 maja wypełnić specjalnie przygotowany test ze statystyki, statystyki publicznej i wiedzy o spisie. Do wygrania przewidziano nagrody w formie elektronicznych gadżetów. Test i informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Lublinie.

Więcej o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań, a także o ułatwieniach dla mieszkańców Lublina, w linku poniżej:

Raport z Anteny godz. 10
Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE