Lublin: Konkurs o Narodowym Spisie Powszechnym dla dzieci. Ważne zmiany w spisie

2021-04-08 10:26 M.W
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Autor: Pixabay Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechni Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa, nie jak pierwotnie zakładano do 30 czerwca, a do 30 września. Właśnie pojawiła się nowelizacja ustawy, która wydłuża ten okres. W Lublinie uczniowie szkół podstawowych mogą wziąć udział w konkursie wiedzy o Narodowym Spisie Powszechnym. Zobacz szczegóły.

Zmiany w ustawie o spisie powszechnym. Potrwa dłużej

Zgodnie z zapowiedziami, weszła w życie nowelizacja ustawy o spisie powszechnym, która wydłuża czas trwania Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 do 30 września 2021 roku. Wcześniej planowano, że spis potrwa do 30 czerwca, ale ze względu na panującą epidemię COVID-19 zdecydowano się wydłużyć ten czas. Pozostałe zmiany, które wprowadziła nowelizacja ustawy dotyczą m.in. Ujednolicenia stawki wynagrodzenia dla rachmistrzów spisowych do 6 zł brutto za każdy przeprowadzony wywiad, a także wydłużenia terminów związanych z popularyzacją spisu.

Konkurs wiedzy o spisie powszechnym dla dzieci

Do popularyzacji spisu chce się też przyczynić miasto Lublin. Urząd Statystyczny w Lublinie przygotował konkurs wiedzy o Narodowym Spisie Powszechnym 2021 dla uczniów szkół podstawowych. Każde dziecko, które chce wziąć udział w konkursie powinno do 10 maja wypełnić specjalnie przygotowany test ze statystyki, statystyki publicznej i wiedzy o spisie. Do wygrania przewidziano nagrody w formie elektronicznych gadżetów. Test i informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Lublinie.

Więcej o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań, a także o ułatwieniach dla mieszkańców Lublina, w linku poniżej:

Raport z Anteny godz. 10