Lublin: Alkohol w walce z pandemią. Idealny do dezynfekcji

2021-04-28 8:34
Przekazanie alkoholu z przemytu na produkcję środków do dezynfekcji
Autor: materiały prasowe Przekazanie alkoholu z przemytu na produkcję środków do dezynfekcji

Już sześć razy w tym roku Krajowa Administracja Skarbowa przekazała różnym jednostkom spirytus do celów dezynfekcyjnych. W sumie przekazano prawie 2200 litrów alkoholu.

Lubelska KAS regularnie przekazuje alkohol zarekwirowany podczas prób przemytu lub kontroli na terenie kraju różnym jednostkom województwa lubelskiego. Mocny alkohol jest przetwarzany w płyn do dezynfekcji, tak potrzebny w skutecznej walce z koronawirusem SARS-CoV-2.

Tylko od początku 2021 roku alkohol trzy razy odebrała 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej w Lublinie. Od początku roku do tej jednostki trafiło blisko 1300 litrów alkoholu. Ponadto alkohol do produkcji płynów do dezynfekcji trafił też do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Alkohol przekazywany przez KAS ma od 80 do 92 proc. mocy, co czyni z niego bardzo dobry środek do przygotowywania środków do dezynfekcji przedmiotów, powierzchni czy też środków transportu wymagających odkażania.

Raport z anteny 27.04, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE