Lubelskie: Pożar drewnianego domu w pow. radzyńskim. Przyczyną podpalenie

i

Autor: Lubelska policja

POŻAR

Lubelskie: Zdenerwowała się na partnera, więc podpaliła mu dom. Straty sięgają kilkudziesięciu tysięcy

2023-06-05 8:37

33-latka odpowie za podpalenie domu swojego partnera. Kobieta tłumaczyła policjantom, że zrobiła to, bo zdenerwowała się na mężczyznę. Straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano na 50 tys. zł.

Zgłoszenie o pożarze drewnianego domu w Suchowoli (pow. radzyński) służby ratunkowe otrzymały w miniony czwartek wieczorem. Na miejscu interweniowało pięć zastępów straży pożarnej. Po zakończeniu akcji gaśniczej stwierdzono, że prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia było podpalenie. Sprawą zajęli się policjanci i w toku prowadzonych czynności zatrzymali 33-letnią partnerkę właściciela domu, którą podejrzewano o podłożenie ognia.

– Kobieta usłyszała już zarzuty i przyznała się do winy. W trakcie przesłuchania swoje zachowanie tłumaczyła zdenerwowaniem na partnera, a także wypitym alkoholem – mówi podkom. Piotr Mucha, rzecznik radzyńskiej policji.

Straty powstałe w wyniku działania 33-latki oszacowano na 50 tys. zł. Za zniszczenie mienia kobiecie grozi teraz nawet 5 lat więzienia.

Zobacz także: Auto uderzyło w betonowy przepust. Potem stanęło w płomieniach

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE