Lubelskie: Wybuch gazu rozerwał dom. 40-latka usłyszała zarzut zabójstwa swojego wujka i cioci

2022-08-17 14:48
Lubelskie: Wybuch gazu rozerwał dom. 40-latka usłyszała zarzut zabójstwa swojego wujka i cioci
Autor: Lubelska Policja

Zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym przedstawiła prokuratura 40-letniej kobiecie, która podejrzana jest o to, że w grudniu 2020 r. w Puławach (woj. lubelskie) doprowadziła do eksplozji i zawalenia się domu. W wyniku wybuchu gazu zginęło starsze małżeństwo.

Do wybuchu gazu doszło w jednopiętrowym domu przy ul. Krótkiej w Puławach w grudniu 2020 r. Pod gruzami zginęło małżeństwo w wieku 69 i 75 lat. Natomiast 39-letnia kobieta będąca bratanicą zmarłego mężczyzny, została przewieziona w ciężkim stanie do szpitala.

- Kobieta nie przyznawała się do winy. Twierdziła, że był to wypadek. Wyjaśniała, że podczas odkręcania kuchenki nastąpił zapłon – przekazał PAP w środę rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie nadkom. Andrzej Fijołek.

Natomiast - jak powiedział rzecznik - z zebranego materiału dowodowego wynika, że to właśnie ona doprowadziła do eksplozji i zawalenia się domu.

- Opinie biegłych wykluczyły, że mogła powstać jakaś nieszczelność w instalacji gazowej. Doszło do celowej ingerencji, co spowodowało później zapłon i wybuch – wyjaśnił.

Morderstwo w Puławach. 45-latek aresztowany. Zabił 26-latkę?

Prokuratura przedstawiła 40-letniej obecnie kobiecie zarzut zabójstwa małżeństwa z zamiarem ewentualnym oraz spowodowanie zagrożenia życia i zdrowia innych osób oraz mienia wielkich rozmiarów.

Nadkom. Fijołek przekazał, że sąd zastosował we wtorek trzymiesięczny areszt wobec podejrzanej 40-latki z Puław. Za zarzucane kobiecie czyny grozi nawet dożywocie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE