Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu

i

Autor: Nadbużański Oddział Straży Granicznej Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu

Lubelskie: Wpław z kontrabandą

2021-09-21 16:38

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Hrubieszowa, zatrzymali w rejonie granicy sprawców nietypowego przemytu. Uwagę funkcjonariuszy nie tylko zwrócił niesiony przez grupę osób towar, ale przede wszystkim ich nietypowe stroje. Jak byli ubrani przemytnicy? Przeczytacie poniżej.

Ubrani w stroje płetwonurków obywatele Ukrainy, nielegalnie przekroczyli granicę, przepływając rzekę graniczną Bug. Przemytnicy w chwili zatrzymania wędrowali od granicy państwowej w kierunku pobliskiej miejscowości, niosąc ze sobą ofoliowane pakunki. Jak się okazało „płetwonurkowie” przepłynęli rzekę ciągnąc za sobą powiązane pudła z papierosami, które były zabezpieczone przed przemoczeniem czarną folią. Kontrabanda została pozostawiona w odległości około 150 metrów od rzeki granicznej, skąd miała zostać odebrane przez kolejnych przemytników. W trakcie prowadzonych działań, zatrzymano w sumie pięć osób: trzech obywateli Polski (mieszkańców regionu) oraz dwóch obywateli Ukrainy. Na miejscu zabezpieczono papierosy bez polskich znaków akcyzy w ilości 4,5 tys. paczek o łącznej wartości prawie 70 tys. zł. Jak widać przemytnicy nadal wykazują się dużą pomysłowością, jeśli chodzi o pomysły na nielegalny przewóz towarów przez granicę.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Raport z anteny 21.09, godz.10
Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu

i

Autor: Nadbużański Oddział Straży Granicznej Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu