Lubelskie: Udekorował kradzionymi ławkami i kwiatami własny ogród!

2022-07-06 15:55
Skradzione rzeczy
Autor: Canva / fot. Policja

Piękna miejska zieleń cieszy oko każdego, podobnie jak ławki, na których można odpocząć podczas spaceru. Jednemu z mieszkańców gminy Żyrzyn takie miejskie dekoracje spodobały się tak bardzo, że postanowił je zabrać do własnego ogrodu! Za kradzież i wandalizm mężczyznę czekać może surowa kara. Więcej informacji o sprawi i łupach złodzieja w artykule.

Ukradł miejskie ławki, oświetlenie i kwiaty

Policjantom z komisariatu w Kurowie udało się ustalić i zatrzymać sprawcę licznych kradzieży na szkodę Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Mężczyzną, który od pewnego czasu demolował i niszczył miejską własność okazał się 41-letni mieszkaniec gminy Żyrzyn.Śledztwo w tej sprawie rozpoczęło się od zgłoszenia, które wpłynęło do Komisariatu Policji w Kurowie. Zdemolowano wtedy budynek toalety w Żyrzynie. Sprawca ukradł zamontowane tam punkty oświetleniowe, zniszczył szafkę, spłuczkę i ławkę ogrodową. Straty wyniosły blisko 3 tysiące złotych. W kolejnych dniach do komisariatu zgłosiła się właścicielka apteki w Żyrzynie, która powiadomiła o kradzieży kwiatów i krzewów rosnących wokół apteki. Skradziono m.in. krzewy derenia, ostrokrzewu, czarnego bzu oraz surfinie. Policjantom udało się ustalić, że sprawcą obu kradzieży może być mieszkaniec gminy Żyrzyn. Policjanci udali się na posesję mężczyzny i znaleźli tam nie tylko przedmioty z dwóch pierwszych zdarzeń.

Okazało się, że łupem mężczyzny padło o wiele więcej przedmiotów, głównie należących do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Skradzionymi przedmiotami i roślinami, mężczyzna udekorował swoją posesję. Zamontował skradzione oświetlenie, ustawił miejskie ławki, zasadził krzewy i kwiaty oraz zrobił ogrodzenie i podbitkę z blachy! Mężczyzna został zatrzymany, a skradzione przedmioty zabezpieczone. 41-latek usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem do budynku toalety, kradzieży 20 punktów oświetleniowych, dwóch ławek ogrodowych, kilkudziesięciu metrów blachy oraz wspomnianych kwiatów i krzewów, a także zniszczenia wyposażenia toalety. Zgodnie z kodeksem karnym, za tego typu wyczyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE