Lubelskie: Tu nie ma już wolnych łóżek covidowych

2021-10-13 16:04
Lubelskie: Tu nie ma już wolnych łóżek covidowych
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay

W niektórych szpitalach w województwie lubelskim nie ma już miejsc dla chorych na COVID-19. Tak było w środę rano w szpitalu w Lubartowie, w Łukowie, w Opolu Lubelskim, w SPSK1 w Lublinie i w Instytucie Medycyny Wsi. W innych szpitalach kończą się już miejsca.

- Dzisiaj rano w Biłgoraju były 4 wolne miejsca, w Krasnymstawie 3, w Parczewie było jeszcze 11, ale wiem, że później tam się zaczęło to zapełniać - mówi Lech Sprawka wojewoda lubelski. - W Puławach były 3 wolne miejsca, w Rykach 13, w Tomaszowie Lubelskim 9, w Białej Podlaskiej było 7.

W najbliższych dniach nastąpią kolejne rozwinięcia łóżek.

- Od 15 października dołączają szpital w Radzyniu Podlaskim oraz w Szczebrzeszynie - dodaje wojewoda. - Od piątku w szpitalu w Radzyniu Podlaskim rozwijamy 8 łóżek na oddziale covidowym i 2 łóżka respiratorowe. W Szczebrzeszynie z kolei 21 łóżek na tworzonym oddziale zakaźnym i 1 łóżko respiratorowe. Oznacza to łączny wzrost o 32 łóżka. Od piątku będziemy mieli w sumie 703 łóżka.

Natomiast w szpitalu w Dęblinie trwają właśnie przygotowania do uruchomienia łóżek zakaźnych. Być może nastąpi to w poniedziałek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE