STATYSTYKI

Lubelskie. To najbardziej zaludnione powiaty. Sprawdź TOP 10

2024-02-22 15:48

Które powiaty na terenie woj. lubelskiego mogą się pochwalić największą liczbą mieszkańców? Aby odpowiedzieć na to pytanie konieczne jest zerknięcie na dane statystyczne. Jesteście ciekawi, gdzie na Lubelszczyźnie mieszka najwięcej osób? Sprawdźcie poniżej, które powiaty w naszym regionie są najbardziej zaludnione!

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, województwo lubelskie zamieszkuje ponad 2 mln osób (stan na 31 grudnia 2022 r.). Większość z nich, bo 51,6 proc. to kobiety, zaś mężczyźni stanowią 48,4 proc. wszystkich mieszkańców Lubelszczyzny. Nasz region składa się obecnie z 20 powiatów i 4 miast funkcjonujących na prawach powiatu. Jesteście ciekawi, które z nich są najbardziej zaludnione? W tym materiale znajdziecie odpowiedź!

Połączyli mieszkańców Polski i Litwy. Niezwykły portal w Lublinie

W tych lubelskich powiatach mieszka najwięcej osób!

W poniższej galerii prezentujemy listę 10 powiatów w woj. lubelskim, które zamieszkuje najwięcej osób. Kliknijcie w poniższe zdjęcie, a następnie przesuwajcie kolejne z nich w prawo, by zobaczyć pełną listę najbardziej zaludnionych powiatów na Lubelszczyźnie!

Dane statystyczne zawarte w powyższej galerii zostały opracowane na podstawie danych GUS z 31 grudnia 2022 r. i można je znaleźć na stronie polskawliczbach.pl.