Służba Celna

i

Autor: SC facebook

praca

Lubelskie. Szukają chętnych do pracy. Na początek 4700 zł

2023-05-30 20:24

Do wzięcia jest praca w mundurówce, za którą na start dostaje się 4700 zł. Mowa o możliwości zostania funkcjonariuszem lub funkcjonariuszką Służby Celno-Skarbowej. Nowi pracownicy i pracowniczki pomogą obsługiwać przejścia graniczne w Dorohusku i Hrebennem.

Rekrutację prowadzi Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej. Na ten momentu poszukuje 10 osób: po 5 na każdym z dwóch przejść granicznych.

– Liczba wolnych etatów nie jest ostateczna, może się zwiększyć. Dokładną liczbę miejsc poznamy w czerwcu, ale nabór rozpoczynamy już teraz – mówi Krzysztof Guściora, Naczelnik Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

Proces rekrutacyjny składa się z kilku etapów. Żeby wziąć udział w pierwszym, trzeba wyrobić się do 5 czerwca i złożyć kwestionariusz osobowy. Można to zrobić online (tutaj) albo w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Lublinie (to jednostka nadrzędna wobec bialskiego urzędu). Ale formalności to dopiero początek rekrutacji. Na kandydatów i kandydatki czeka jeszcze test wiedzy, sprawnościowy, psychologiczny i kompetencyjny. Całość zwieńczy zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Jak przekonuje Michał Deruś z IAS, poza pensją, która na początek wyniesie 4700 zł, na pracownika i pracowniczkę czeka dodatek za wysługę lat w wysokości od 2 do 25 proc. wynagrodzenia oraz dodatki funkcyjne (np. dodatek kontrolerski, za pracę w godzinach nocnych). Oprócz tego przysługuje im „trzynastka” i nagrody jubileuszowe. Funkcjonariusz i funkcjonariuszka mogą też skorzystać z dofinansowania wypoczynku swojego oraz rodziny oraz dopłat do zajęć kulturalnych lub sportowych. Na emeryturę będą mogli przejść już po 25 latach służby, a po 15 latach uzyskają dodatkowe dni urlopu.

Do codziennych zadań Służby Celno-Skarbowej należy kontrola przestrzegania przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów. Wykonuje zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związanych z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń. Rozpoznaje, zapobiega i wykrywa przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz przestępstwa związane z przywozem i wywozem towarów ochrony dóbr kultury oraz własności intelektualnej, a także przestępstwa związane z wprowadzaniem oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami. Funkcjonariusze i funkcjonariuszki kontrolują ruch i transport drogowy oraz współpracują z organami celnymi innych państw.

Zobacz zdjęcia: Agencja Mienia Wojskowego w Lublinie wyprzedaje sprzęt  

Strażnik Pańskiego Grobu ukradł księdzu wino
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE