Sylwia Bober nadzieją Lubelszczyzny w Miss Polonia 2022

i

Autor: zdj. Miss Polonia/materiały prasowe Sylwia Bober, kandydatka Miss Polonia 2022, zgrupowanie

Lubelskie: Sylwia Bober nadzieją regionu w Miss Polonia 2022. Czy wygra?

2022-05-20 16:34

Pochodzi z Biłgoraja, studiowała w UMCS, kocha taniec, zwierzęta, zna dwa języki i udziela się wolontariacko. Województwo lubelskie ma swoją kandydatkę w finale konkursu Miss Polonia 2022.

24-letnia Sylwia Bober weźmie udział w wielkiej gali już 27 maja we Włocławku. Jak przyznaje w rozmowie z nami, na razie się nie stresuje. - Przygotowania idą bardzo dobrze. Świetnie się bawimy z dziewczynami, ale jest dużo pracy. To przymiarki, nagrania. Niedługo zaczną się pierwsze próby - opisuje.

Nasza kandydatka bierze udział w dziesięciodniowym zgrupowaniu. Czy chciałaby wygrać? - Nie myślę o tym, tym bardziej, że panuje przyjazna atmosfera i zupełnie nie czuć ducha rywalizacji. Co będzie, zobaczymy - mówi.

Sylwia mocno podkreśla swoje pochodzenie. Jest z Biłgoraja. Tam rozwijała swoje pasje. To taniec towarzyski, który trenowała przez 11 lat. - Osiągnęłam klasę taneczną B w stylu standardowym oraz latynoamerykańskim - zaznacza.

W UMCS w Lublinie skończyła studia magisterskie na kierunku finanse i rachunkowość. Mówi biegle po angielsku i niemiecku. - Marzy mi się hiszpański. Od razu po zgrupowaniu zapisuję się na lekcje - śmieje się.

Miss z przesłaniem

Konkurs Miss Polonia to nie tylko ocena wdzięku, umiejętności sprawnej komunikacji czy błyskotliwości. Jury stawia także na zaangażowanie charytatywne uczestniczek.

Każda z dziewczyn przygotowuje projekt "korona z głowy". Sylwia pomogła chorej kobiecie. Dzięki koncertowi "Wybudźmy Elżbietę" udało się zebrać 100 tys. zł - Pani Elżbieta miała poważne komplikacje pocovidowe i zapadła w śpiączkę. Pieniądze pomogą w jej rehabilitacji - tłumaczy Sylwia.

Kandydatka na przyszłą miss od dawna jest też wolontariuszką w Biłgorajskim Azylu dla zwierząt. Pomagała również uchodźcom z Ukrainy, angażując się w prace Caritas.

Miss World gwiazdą gali

W tym roku zainteresowanie konkursem było ogromne. Wybory to przepustka do Miss World. Ostatnią edycję najbardziej prestiżowego konkursu na świecie wygrała Polka, Karolina Bielawska, czyli Miss Polonia 2019.

- To ogromny sukces Karoliny. Bardzo się cieszyłam i cieszę z jej wygranej. W pełni zasłużona. Udało mi się ją już poznać podczas finału. Wszystkie czujemy, że dzięki jej tytułowi polski finał jest prestiżowy, a zainteresowanie wyborami większe - ocenia biłgorajanka.

Finał Miss Polonia 2022 z udziałem Sylwii już 27 maja we Włocławku. Galę poprowadzi m.in. Karolina Bielawska.

Transmisja o 20.40 w TVP2. Swoją faworytkę mogą już teraz wybrać także widzowie i internauci. Szczegóły na stronie konkursu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE