Lubelskie: Śledził i groził śmiercią byłej partnerce

i

Autor: KMP Biała Podlaska

POLICYJNE

Lubelskie: Śledził, nękał i groził śmiercią byłej partnerce. Jej znajomych zaatakował piłą elektryczną

2023-05-25 12:20

Nawet 5 lat może spędzić w więzieniu 26-latek z powiatu bialskiego, który nękał i śledził swoją byłą partnerkę. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak próbował zaatakować znajomych kobiety przy użyciu piły elektrycznej.

22-latka w miniony weekend zgłosiła policjantom z Janowa Podlaskiego, że od kilku miesięcy jest nękana przez byłego partnera. Kobieta wskazywała, że mężczyzna nie tylko do niej wydzwania, ale też śledzi ją, obserwuje jej miejsce zamieszkania oraz grozi zniszczeniem mienia, a nawet śmiercią. Tego samego dnia funkcjonariusze przyjęli także kolejne zgłoszenie w sprawie agresywnego 26-latka.

– Z przekazanej informacji wynikało, że agresywny i nietrzeźwy mężczyzna groził znajomym pokrzywdzonej. Po awanturze próbował zaatakować ich piłą elektryczną – relacjonuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Wybaczył sąsiadowi, że chciał go zabić

Na szczęście nikomu nic się nie stało, a piła została odebrana z rąk 26-latka. Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę. Ten usłyszał już zarzuty i będzie odpowiadał za stalking, groźby karalne i usiłowanie uszkodzenia ciała. 26-latek przebywa obecnie w tymczasowym areszcie. Grozi mu 5 lat więzienia.

Zobacz także: Szkolny autokar stanął w płomieniach. Podróżowały w nim dzieci

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE