Lubelskie: Przebrał się za policjanta, bo chciał „sprawdzić” męża swojej byłej. Miał przy sobie biała pałkę i kajdanki

i

Autor: Lubelska Policja

Lubelskie: Przebrał się za policjanta, bo chciał „sprawdzić” męża swojej byłej. Miał przy sobie białą pałkę i kajdanki

2022-10-24 14:59

64-letni tomaszowianin, podając się za funkcjonariusza policji, próbował wylegitymować męża swojej byłej znajomej. W samochodzie, którym przyjechał pod dom zgłaszającego oraz w jego własnym miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli elementy umundurowania, oraz wyposażenia policyjnego.

Policjanci tomaszowskiej komendy w sobotę otrzymali zgłoszenie, że po miejscowości Gródek w gminie Jarczów jeździ mężczyzna, który twierdzi, że jest policjantem i próbował wylegitymować zgłaszającego.

- Z relacji zgłaszającego wynikało, że w miejscowym sklepie spotkał mężczyznę, który twierdził, że jego żona jest mu dłużna pieniądze. Mężczyzna zasugerował, że o żadnym długu nie wie i odesłał go do żony. Na tym rozmowa zakończyła się – opowiada sierż. sztab. Małgorzata Pawłowska, rzecznik KPP Tomaszów Lubelski.

Jakiś czas później, pod dom zgłaszającego przyjechał samochód, z którego wysiadł mężczyzna poznany w sklepie, który twierdził, że jest policjantem i zażądał podania danych personalnych i okazania dowodu osobistego.

- Zgłaszający odmówił wykonania tych poleceń i poprosił o  okazanie legitymacji służbowej, na co nieznajomy oznajmił, że musi pilnie jechać na „akcję” i odjechał. W pojeździe którym przyjechał mężczyzna miały znajdować się przedmioty takie jak czapka policyjna, miotacz gazu z napisem policja oraz niebieski sygnał świetlny – dodał.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzną podającym się za policjanta jest 64-letni tomaszowianin.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty z artykułu 227 kodeksu karnego. Za podawanie się za funkcjonariusza policji grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE