Pies policyjny Mister

i

Autor: Canva / fot. Policja

Lubelskie: Policyjny pies Mister uratował życie człowieka

2022-07-11 11:51

Czworonożni funkcjonariusze już nie raz wykazali się w akcji. W ostatni weekend pies służbowy Mister dzięki swoim niesamowitym umiejętnościom tropienia odnalazł w lesie 36-latka, który według zgłoszenia miał zamiar targnąć się na własne życie. Dzięki szybkiej akcji Policji udało się zapobiec tragedii.

Psy policyjne ratują ludzi

W sobotę (9 lipca) dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że 36-letni mieszkaniec Chełma może popełnić samobójstwo. Nie wiadomo było, w którym kierunku udał się mężczyzna. Z uwagi na realne zagrożenie życia policjanci podjęli poszukiwania. Jedynym śladem, jaki zostawił po sobie mężczyzna był samochód, który pozostawił przy lesie w miejscowości Jagodne. Na poszukiwania został skierowany pies tropiący Mister wraz z przewodnikiem sierżantem sztabowym Jakubem Nosalem. Czworonożny funkcjonariusz, szybko podjął trop, ruszył w głąb lasu. Po niespełna pół godziny, w odległości około półtora kilometra od samochodu, wytropił leżącego na ziemi mężczyznę. 36-latek był przytomny, a funkcjonariusze zaopiekowali się, nim do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Warto zwracać uwagę na nietypowe zachowanie naszych bliskich mogące sygnalizować depresję.

Warto wiedzieć, że w chwilach słabości można prosić o wsparcie osoby i instytucje, które pomogą nam przejść przez ten trudny czas. Bezpłatnie i anonimowo możemy skontaktować się ze specjalistami dyżurującymi pod numerem Kryzysowego Telefonu Zaufania 116 123 i Telefonem dla Dzieci i Młodzieży 116 111.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE