Lubelskie: Policjanci reanimowali roczne dziecko w trakcie patrolu

2021-10-12 14:43
Bohaterski wyczyn policjantów z Nieliszewa
Autor: Canva/ foto. Policja Lubelska Bohaterski wyczyn policjantów z Nieliszewa

Niedawno internet obiegła informacja i nagranie jak strażacy z Gdańska reanimowali niemowlaka na prośbę zrozpaczonej matki. Policjanci z Nielisza musieli być mocno zaskoczeni gdy nagle przed ich wozem policyjnym zatrzymała swoje auto przerażona kobieta prosząc o pomoc dla swojej rocznej córki.

Dziewczynka zakrztusiła się jedzeniem

Wczoraj wieczorem (11 października) policjanci z Posterunku Policji w Nieliszu sierż. szt. Robert Modzelewski i sierż. szt. Konrad Gontarz z policjantów zmienili się w ratowników medycznych. Niespodziewanie przed radiowozem policjantów zatrzymał się samochód osobowy. Wybiegła z niego przerażona kobieta krzycząc, że jej dziecko przestało oddychać. Policjanci natychmiast ruszyli na pomoc. Policjanci uratowali życie 13 miesięcznej dziewczynki. Sierżant szt. Robert Modzelewski bez zastanowienia podbiegł do samochodu kobiety, wziął na ręce nieoddychające już 13-miesięczne dziecko i błyskawicznie rozpoczął akcję ratunkową. Po chwili reanimacji mała dziewczynka znowu zaczęła oddychać. Po udzieleniu sprawnej pierwszej pomocy policjanci wezwali karetkę pogotowia i poczekali na nią wraz z rodzicami dziecka. Okazało się, że dziewczynka zakrztusiła się podczas jedzenia. Rodzice nie byli w stanie pomóc dziecku, więc wsiedli w auto i szybko pojechali w stronę lokalnego szpitala. Kiedy jednak zauważyli radiowóz postanowili poprosić policjantów o pomoc. Decyzja o zwróceniu się do służb mundurowych w pomoc przy udzieleniu pierwszej pomocy jest dobrym pomysłem. Ponieważ większość policjantów ukończyła kursy ratowników medycznych i w razie potrzeby udzielają oni niezbędnej pomocy przedmedycznej. Dzielnym policjantom serdecznie gratulujemy szybkiej reakcji i skutecznych działań ratunkowych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Zatrzymanie mężczyzny, który śmiertelnie potrącił 4-latka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE