Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: fot. Archiwum

Lubelskie: Policja szuka kierowcy który zabił rowerzystę

2022-05-05 8:50

Lubelska Policja poszukuje kierowcy, który śmiertelnie potrącił rowerzystę w Zakręciu. Sprawcą wypadku był kierowca busa, który w nocy po potrąceniu rowerzysty w miejscowości Zakręcie (Lubelskie) uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając poszkodowanemu pierwszej pomocy. W wyniku odniesionych obrażeń rowerzysta zmarł.

Policja poszukuje kierowcy, który śmiertelnie potrącił rowerzystę

Policja poszukuje kierowcy busa, który w nocy uciekł z miejsca zdarzenia po śmiertelnym potrąceniu rowerzysty w miejscowości Zakręcie (Lubelskie) na drodze krajowej nr 17 między Krasnymstawem a Piaskami. Bus może posiadać uszkodzone prawe lusterko i szybę w prawych drzwiach.

Kom. Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie poinformował PAP, że trwają poszukiwania kierowcy, który w nocy ze środy na czwartek śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca zdarzenia.

„Do zdarzenia doszło przed godz. 3 w nocy. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż starszy mężczyzna, który prawdopodobnie prowadził rower został potrącony przez samochód typu bus. Jego kierowca odjechał z miejsca zdarzenia” – przekazał komisarz.

Jak ustaliła policja, bus może posiadać uszkodzone prawe lusterko i szybę w prawych drzwiach.

Zwracamy się z apelem do osób, które były świadkami zdarzenia lub poruszały się między godz. 2 a 3 drogą krajową nr 17 na odcinku Zamość-Piaski i posiadają zapis z kamer samochodowych, o kontakt z komendą w Krasnymstawie lub najbliższą jednostką policji” – dodał kom. Wasilewski.

UKRAINA – PRZEKAZANIE POMOCY DLA ŻOŁNIERZY