Lubelskie: PILNY apel wojewody. Możliwe kolejne obostrzenia dla mieszkańców!

2021-09-16 9:45
COVID-19
Autor: CDC/Pexels COVID-19

W środę 15. września wojewoda lubelski Lech Sprawka zebrał zespół zarządzania kryzysowego. Celem było omówienie obecnej sytuacji na Lubelszczyźnie związanej z wciąż rosnącą ilością zakażeń w tym regionie.

Raport z anteny 15.09. godz.10

Powołanie sztabu związane było z niepokojącymi informacjami, jakie od kilku dni przekazywane były przez Ministerstwo Zdrowia. Według ostatnich danych przyrost zakażeń na Lubelszczyźnie jest niepokojąco duży. Sam okręg od kilku dni utrzymuje się w czołówce województw, w których wykrywa się najwięcej przypadków zachorowań na COVID-19. Na Lubelszczyźnie jest teraz 16 aktywnych ognisk zakażeń – wśród nich są nie tylko placówki oświatowo-wychowawcze i szkoły, ale także żłobki i lokalne zakłady pracy. Ognisko zakażeń wirusem wykryto również w jednym z urzędów gmin.

Wojewoda wystosował oficjalny apel do mieszkańców, w którym przypomina o konieczności przestrzegania obowiązujących w kraju obostrzeń. Zachęca także do zwiększenia liczby szczepień w tym regionie. Przypominamy, że Lubelszczyzna jest jednym z województw z najniższym odsetkiem osób zaszczepionych, co może doprowadzić do sytuacji, w której osoby hospitalizowane ze względu na zakażenie SARS-CoV-2 mogą mieć problem z otrzymaniem pomocy w lokalnych szpitalach. Na Lubelszczyźnie hospitalizowanych z powodu ciężkiego przebiegu zarażenia wirusem jest już ponad 100 osób. Jeśli sytuacja ze wzrostem zakażeń nie ulegnie poprawie, wojewoda nie wyklucza wprowadzenia kolejnych obostrzeń dla mieszkańców tego województwa. Obecnie najbardziej zagrożonym takimi obostrzeniami w tym regionie jest powiat krasnostawski.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE