Lubelskie: Pijany kierowca zatrzymany przez nastolatka na rowerze

2021-10-22 14:13
18-latek gonił pijanego kierowcę na rowerze
Autor: Canva 18-latek gonił pijanego kierowcę na rowerze

Niedawno pisaliśmy o obywatelskim zatrzymaniu pijanego kierowcy traktora. Wczoraj obywatelskiego zatrzymania dokonał 18 – letni rowerzysta, mieszkaniec gminy Puchaczów. Młody rowerzysta postanowił zatrzymać pijanego kierowcę, zanim jego nieodpowiedzialna jazda po lokalnych ulicach doprowadzi do nieszczęścia.

18-latek zatrzymał pijanego kierowcę

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17,30 w miejscowości Puchaczów. Jadący rowerem młody chłopak zauważył na drodze dziwnie zachowującego się kierowcę. Pijany mężczyzna jechał całą szerokością jezdni i często najeżdżał na krawężniki. Zaniepokojony zachowaniem kierowcy nastolatek postanowił interweniować i ruszył w rowerowy pościg za Nissanem. Kiedy kierujący autem zaparkował swój pojazd przed jednym ze sklepów, 18 – latek uniemożliwił mu odejście od auta, po, czym zaalarmował o zdarzeniu lokalnych policjantów.

Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z drogówki. Ustalili, że kierujący Nissanem to 56 – letni mieszkaniec gminy Puchaczów. Mundurowi przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny. Okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu, a badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile. Pijany 56 – latek stracił prawo jazdy, wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Niestety nietrzeźwi kierowcy są wciąż dużym zagrożeniem na drogach. Dlatego każdy obywatel powinien reagować i zgłaszać zauważone przypadki prowadzenia pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 22.10.2021
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE