Lubelskie: Pijany kierowca wjechał w traktor

2022-08-17 12:21
Pijany kierowca wjechał w ciągnik
Autor: Canva / fot. Policja

Chociaż w czasie żniw wielu kierowców irytuje obecność powolnych maszyn rolniczych na drodze to zdecydowanie należy zachować ostrożność podczas ich wymijania. Oczywiście, prowadząc samochód należy też pamiętać, że jazda na „podwójnym gazie” jest zabroniona i zazwyczaj ma tragiczne skutki.

Pijany kierowca wjechał w ciągnik rolniczy

Do wypadku samochodu osobowego z traktorem ciągnącym przyczepkę doszło wczoraj (16 sierpnia) po godz. 20.00 w Krzemieniu na drodze krajowej K74. Kierowca volkswagena wyprzedzał ciąg pojazdów, kiedy z naprzeciwka nadjechało inne auto. Mężczyzna próbował wrócić na swój pas niestety nie było na ten manewr wystarczająco dużo miejsca, w wyniku czego uderzył on w przyczepkę wyprzedzanego ciągnika. Wskutek wypadku kierujący ciągnikiem mężczyzna został zabrany do szpitala.

Kiedy na miejscu wypadku pojawili się policjanci okazało się, że 43-latek który spowodował wypadek był pijany, miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Kierowca ciągnika, który został odwieziony do szpitala był trzeźwy. Kierowca samochodu osobowego odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu może mu grozić nawet do 5,5 roku pozbawienia wolności.

Poważne utrudnienia na kolei. Pociągi opóźnione
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE