Lubelskie: Odwiedzał chorą matkę w szpitalu. Przy okazji ukradł portfele innych pacjentów

i

Autor: KMP Chełm

KRADZIEŻ

Lubelskie: Odwiedzał chorą matkę w szpitalu. Przy okazji ukradł portfele innych pacjentów

2023-10-04 8:33

46-latek z Chełma usłyszał zarzuty kradzieży portfeli należących do pacjentów przebywających w szpitalu. Mężczyzna miał je ukraść podczas odwiedzin u swojej chorej matki. Teraz amator cudzych portfeli za swoje czyny odpowie w recydywie.

Zgłoszenie dotyczące zniknięcia dwóch portfeli należących do pacjentów szpitala wpłynęło do policjantów w miniony weekend. Zajmujący się tą sprawą kryminalni z chełmskiej policji wytypowali, że za te kradzieże może odpowiadać 46-letni mieszkaniec miasta, który przychodził do placówki, by odwiedzać swoją chorą matkę. Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna „skorzystał z okazji” i zabrał portfele pacjentów, którzy w danym momencie przebywali na zewnątrz budynku.

– Funkcjonariusze ustalili również, że to niejedyne jego przewinienie. W sierpniu, w podobny sposób, skradł innym dwóm pacjentom portfele. Zabierał z nich pieniądze pozostawiając dokumenty i karty, po czym je wyrzucał. Dwa z nich zostały odnalezione przez przypadkową osobę na obrzeżach Chełma – opisuje kom. Ewa Czyż, rzeczniczka chełmskiej Komendy Miejskiej Policji.

Przed kradzieżą się modlił. Teraz szuka go policja

46-latek usłyszał już zarzuty kradzieży, za którą grozi do 5 lat więzienia. Mężczyzna odpowie za swoje czyny w warunkach recydywy, bo już wcześniej był karany za podobne przewinienia.

Zobacz także: Sprawcy napadu na lubelską stację benzynową zatrzymani. Wśród podejrzanych pracownik stacji

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE