Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: fot. Policja Lubelska

Lubelskie: Nietrzeźwy kierowca autokaru miał zawieźć dzieci na wycieczkę

2022-05-17 14:34

Jak powiedziała we wtorek oficer prasowy aspirant sztabowy Edyta Żur z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim, policjanci z drogówki otrzymali w poniedziałek zgłoszenie o sprawdzeniu autokaru, który miał zawieźć dzieci z pobliskiej szkoły na wycieczkę. Jak się okazało mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Jak kara mu grozi za narażenie zdrowie i życia dzieci?

Nietrzeźwy kierowca autobusu miał zawieźć dzieci na wycieczkę

Policjanci z Opola Lubelskiego zatrzymali 58-letniego kierowcę autobusu, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Mężczyzna stracił prawo jazdy, grozi mu grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Jak powiedziała we wtorek oficer prasowy aspirant sztabowy Edyta Żur z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim, policjanci z drogówki otrzymali w poniedziałek zgłoszenie o sprawdzeniu autokaru, który miał zawieźć dzieci z pobliskiej szkoły na wycieczkę.

"Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zbadali alkomatem kierowcę autobusu i okazało się, że mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie" - przekazała Żur.

Kierowca stracił prawo jazdy. Grozi mu grzywna w wysokości 2,5 tys. zł i zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

"Jeśli 58 - latek nie zapłaci grzywny, to sąd może mu zamienić tę karę na areszt" - dodała.

Przypomniała, że każdy rodzic, opiekun czy nauczyciel ma prawo poprosić policję o przeprowadzenie kontroli autokaru, kiedy dzieci wybierają się na wycieczkę.

"Taka kontrola trwa kilkanaście minut, jest bezpłatna i warto zgłosić ją wcześniej, aby mieć pewność, że policjanci z ruchu drogowego pojawią się na miejscu przed odjazdem autokaru. Kontrola nie jest obowiązkowa, ale warto zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jadących na wycieczkę" - podsumowała Żur.