Znalezione niewybuchy

i

Autor: fot. Policja Lubelska

Lubelskie: Na działce znaleziono 50 pocisków przeciwpancernych i kilkaset sztuk amunicji!

2022-03-18 11:40

O tym, że w trakcie prac budowlanych w województwie można znaleźć pojedyncze niewypały i niewybuchy z drugiej wojny światowej pisaliśmy wiele razy. Ale wykopanie całego arsenału z to coś, czego pracownicy budowy się nie spodziewali. Gdzie znajdował się prawdziwy arsenał? Zapraszamy do artykułu.

Groźne znalezisko na placu budowy

Jak poinformowała Policja jest to już kolejny przypadek, kiedy na terenie powiatu łukowskiego odnaleziono niebezpieczne pozostałości z okresu II wojny światowej. Mieszkańcy tego regionu często zgłaszali podobne niebezpieczne znaleziska w lasach, a nawet w przydomowych ogrodach. Jednak najnowsze znalezisko odkryte na działce budowlanej przez robotników to prawdziwy arsenał.

Niebezpieczne składowisko broni przypadkowo odnaleźli w Lipinach pracownicy firmy budowlanej. Gdy tylko odkryli niewybuchy powiadomili o tym policjantów, którzy zabezpieczyli teren i znalezisko. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, po dokładnym sprawdzeniu terenu zabezpieczyli kilkaset sztuk amunicji do karabinów i prawie 50 pocisków przeciwpancernych. Teren został zabezpieczony, a plac budowy zostanie jeszcze dodatkowo sprawdzony i przeszukany przez saperów.

Policjanci przypominają, że w wypadku znalezienia niewybuchów absolutnie nie należy ich przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce takie należy odpowiednio oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i aby można je było bez trudu odnaleźć. Oczywiście o znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Polacy PRZEKLINAJĄ Rosjan. WÓDKI z Ruskiem się nie napiję! Ręki nie podam! | Komentery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE