Lubelskie: Miał ochraniać sklep przed złodziejami. Sam nie umiał się powstrzymać

i

Autor: memy.pl/lubelska policja

Lubelskie: Miał ochraniać sklep przed złodziejami. Sam nie mógł się powstrzymać

2023-03-17 13:41

Były pracownik ochrony jednego z bialskich marketów odpowie za kradzież. Sprawca, wykorzystując pracę na nocnej zmianie, wynosił ze sklepu artykuły spożywcze, sprzęt i kosmetyki. Straty oszacowano na kwotę nie mniejszą niż ponad 4 tysiące złotych.

Do zdarzeń dochodziło od początku 2023 roku na terenie jednego z bialskich marketów. Sprawa była o tyle niecodzienna, że mężczyzna podejrzewany o te czyny był wówczas pracownikiem ochrony  w tym właśnie sklepie. Funkcjonariusze potwierdzili swoje ustalenia.

- Z przekazanych informacji wynikało, że sprawca wykorzystywał fakt pracy na nocnej zmianie i wiedzę o ustawieniu kamer. „Amator cudzego mienia” prawdopodobnie na czas kradzieży przestawiał część z nich – informuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej policji.

W pewnym momencie zachowanie 36-latka wzbudziło podejrzenia współpracowników.

Wartość strat oszacowana została wstępnie przez pokrzywdzonego na kwotę nie mniejszą niż 4 tysiące złotych. Były to artykuły spożywcze, kosmetyki czy drobny sprzęt.

- W trakcie prowadzonych czynności mężczyzna został zatrzymany. Zarówno w należącym do niego aucie, jak też miejscu zamieszkania policjanci ujawnili towar pochodzący z marketu – dodaje Salczyńska-Pyrchla.

36-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. O dalszym losie złodzieja zadecyduje sąd.

Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE