Lubelskie: Kolejny pożar ścierniska. Tym razem z dymem poszło 5 ha

2022-08-09 15:34

W poniedziałek w regionie doszło do kolejnego pożaru ścierniska. Tym razem zgłoszenie dotyczyło zdarzenia w miejscowości Plebania Wola. Ogień strawił około 5 hektarów pola.

Dniu 8 sierpnia o godzinie 14:27 zgłoszono zdarzenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Parczewie.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów zastano pożar prasy rolniczej, słomy, oraz ścierniska na obszarze ok 5 ha. Pożar rozwijał się zgodnie z kierunkiem wiatru stwarzając zagrożenie dla pól sąsiednich – informują parczewscy strażacy.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie podano 2 prądy wody na palące się ściernisko i słomę, oraz jeden prąd wody na palącą się prasę rolniczą.

Po ugaszeniu ścierniska przystąpiono do dogaszenia tlącej się prasy, w której znajdowała się bela słomy. Najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia było zapalenie się prasy od rozgrzanych części maszyny.

W działaniach brały udział zastępy: JRG Parczew, OSP Dębowa Kłoda, OSP Uhnin

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE