Wizyta w Urzędzie Skarbowym

i

Autor: Pixabay Wizyta w Urzędzie Skarbowym

Lubelskie: Jak działają Urzędy Skarbowe? Wizyta po wcześniejszej rejestracji

2021-03-31 10:20

Trwa akcja rozliczania PIT za 2020 r., co sprawia, że wielu z nas musi odnowić swoje kontakty z Urzędem Skarbowym. W związku z obecnie panującą epidemią COVID-19 warto wiedzieć, jak działają Urzędy Skarbowe. W tym roku, zanim wybierzemy się z wizytą, musimy się wcześniej zarejestrować.

Rozliczanie PIT za poprzedni rok kalendarzowy trwa do 30 kwietnia 2021 r. Do tego czasu powinniśmy złożyć w Urzędzie Skarbowym roczne zeznanie podatkowe. Część osób wybierze możliwość rozliczenia się przez Internet za pomocą usługi Twój e-PIT lub e-Deklaracje. Zachętą jest fakt, że po rozliczeniu elektronicznym szybciej otrzymamy zwrot nadpłaconego podatku. Urzędy Skarbowe przypominają również, że większość spraw można załatwić on-line przy pomocy serwisu e-Urząd Skarbowy, który znajdziemy na stronie podatki.gov.pl. Co jednak w sytuacji, gdy musimy się stawić na wizytę w Urzędzie Skarbowym osobiście?

W związku z epidemią COVID-19 Urzędy Skarbowe wprowadziły zasadę: zanim przyjdziesz na wizytę, musisz się wcześniej umówić. Dzięki temu otrzymasz konkretną datę i godzinę wizyty, unikniesz stania w kolejce i niepotrzebnego kontaktu z obcymi ludźmi.

Najprościej zarejestrować się przez Internet za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie podatki.gov.pl

Podatnicy w urzędach obsługiwani są z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Obowiązują maseczki i limity osób, które mogą przebywać w pomieszczeniach. Dzięki rezerwacji wizyty unikamy kolejek i przyśpieszamy obsługę, tym samym zwiększamy bezpieczeństwo naszych klientów i naszych pracowników. Prosimy o przestrzeganie tych zasad – mówi szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

Bez umawiania wizyty dokumenty można złożyć w specjalnej urnie wystawionej w urzędzie. Niestety nie otrzymamy wtedy potwierdzenia odbioru lub w punkcie podawczym, gdzie takie potwierdzenie otrzymamy.

Jak mieszkańcy Lublina reagują na zaostrzenie lockdownu? Reakcje są skrajne