Zniszczył ogrodzenie, pobił i uszkodził telefon. Rozróba pod Łomżą!

i

Autor: fot. KMP Łomża/Zniszczył ogrodzenie, pobił i uszkodził telefon. Rozróba pod Łomżą!

Lubelskie. Gdyby uwierzył, że córka miała wypadek, straciłby 120 tys. zł

2023-02-07 17:56

57-latek z Lubyczy Królewskiej odebrał telefon od osoby, która przedstawiła się jako jego córka. Płacząc, relacjonowała, że miała wypadek i potrzebuje dużo pieniędzy. Mężczyzna nie dał się nabrać, a żeby się w tym utwierdzić, zadzwonił do prawdziwej córki.

Dramatyczny telefon zadzwonił do mieszkańca Lubelszczyzny w poniedziałek. Jego rzekoma córka mówiła „tato” i zrozpaczona opowiedziała o wypadku, który spowodowała. Dodała, że potrzebuje 120 tys. zł, żeby nie iść do więzienia. Tę wersję wydarzeń potwierdzał fałszywy policjant, który włączył się do rozmowy. Z troską dopytywał, jakie kosztowności posiada ojciec sprawczyni wypadku. 57-latek przejrzał przekręt, kiedy usłyszał pytanie o posiadanie sztabek złota.

Kiedy połączenie z oszustami zostało przerwane, zadzwonił do prawdziwej córki. To utwierdziło go w przekonaniu, że próbowano go naciągnąć.

– Pamiętajmy! Oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji o pokrzywdzonym. Przestępcy przekonują, że ich pieniądze pomogą w schwytaniu przestępców lub posłużą jako forma wykupienia z odpowiedzialności karnej osoby jej najbliższej. Pamiętajmy, policjant nigdy telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy. Apelujemy o czujność i rozwagę w kontaktach z obcymi – zwraca się młodsza aspirantka Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE