Lubelskie: Funkcjonariusze uratowali łabędziątko, który zaplątał się w żyłkę wędkarską

2022-08-09 11:45
Lubelskie: Funkcjonariusze uratowali łabędziątko, który zaplątał się w żyłkę wędkarską
Autor: Lubelska Policja

Policjant z Nielisza i ratownik WOPR podczas wspólnego patrolu terenu zalewu przeprowadzili niecodzienną interwencję. Uwolnili młodego łabędzia, który zaplatał się w zerwaną żyłkę wędkarską.

Zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę. Policjant z Posterunku Policji w Nieliszu aspirant Fabian Samulak wspólnie z ratownikiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Sylwestrem Tyrką w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” łodzią patrolowali teren zalewu w Nieliszu.

- W pewnym momencie ktoś zauważył, że młody łabędź, który pływał po zalewie zaplątał się w zerwaną żyłkę wędkarską. Obok niego pływały dwa dorosłe osobniki i nie pozwalały nikomu zbliżyć się do młodego – informuje asp. sztab. Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej policji.

Policjant i ratownik od razu podjęli działania. Podpłynęli do łabędziątka, delikatnie przytrzymali malucha i odplątali żyłkę, która zahaczyła się o jego nogi. Dzięki szybkiemu działaniu ptak bezpiecznie odpłynął i dołączył do swojej rodziny.

Zwierzęta dostały kurtyny wodne na upalne dni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE