Lubelskie: Ekspresówki w regionie przyspieszają. Znamy plany drogowców [AUDIO]

2021-10-11 14:57
Lubelskie: Ekspresówki w regionie przyspieszają. Znamy plany drogowców [AUDIO]
Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

Remonty, utrudnienia, ale i nowe inwestycje na drogach Lubelszczyzny. Trwają prace na trasach ekspresowych województwa. To ponad 120 kilometrów. Roboty przebiegają m.in. na S19, S12 czy S17.

Cały czas przebiega budowa drogi S19 między Lublinem a Rzeszowem. W województwie lubelskim to sześć odcinków o długości ok. 75 km

- Z jednego odcinka kierowcy już korzystają, natomiast cztery kolejne o długości ok. 56 km planujemy oddać w tym roku. Ostatni odcinek o długości ok. 20 km między Niedrzwicą a Kraśnikiem w drugim kwartale przyszłego roku - mówi nam Łukasz Minkiewicz, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

Z kolei północna część S19 - od Lublina w kierunku Białegostoku - będzie przejezdna na przełomie 2025 i 2026 roku.

W planach są kolejne projekty i domknięcie inwestycji. Chodzi m.in. o obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi S17. - Chcemy oddać jedną nitkę tej trasy jeszcze w tym roku - dodaje Minkiewicz. - Planujemy też w tym toku nowe przetargi na realizację trzech odcinków S17 od Zamościa do Hrebennego. To ok. 60 km drogi ekspresowej - tłumaczy.

Drogowcy w przyszłym roku chcą ogłosić przetargi na realizację trzech odcinków S12 między Piaskami a Dorohuskiem. Będzie to ok. 75 km trasy. Plany przetargowe na 2022 mają charakter wstępny. - Z kolei przejezdność będzie zależała od pogody - wyjaśnia lubelski rzecznik GDDKiA.

O nowych odcinkach dróg ekspresowych na Lubelszczyźnie mówi Łukasz Minkiewicz, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE