Dzień Wagarowicza uczcili podpaleniem drzewa. Sprawcy mają po 10 i 11 lat

i

Autor: Lubelska Policja

Pożar

Lubelskie: Dzień Wagarowicza uczcili podpaleniem drzewa. Sprawcy mają po 10 i 11 lat

2023-03-23 10:14

Na nietypowy sposób świętowania pierwszego dnia wiosny wpadł 10-latek i jego 11-letni kolega. Młodzi chłopcy podpalili kilkumetrowy świerk rosnący na terenie stadionu miejskiego w Tomaszowie Lubelskim, po czym uciekli.

W miniony wtorek przed godziną 14.00, dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na stadionie miejskim w Tomaszowie Lubelskim został podpalony kilkumetrowy świerk. Policjanci na miejscu zastali pracowników obiektu, którzy gasili palące się drzewo gaśnicami. Po chwili dojechała na miejsce straż pożarna, która dogasiła palącego się świerka.

Policjanci przyjęli zawiadomienie i zajęli się szukaniem sprawcy podpalenia. Powstałe straty, dyrektor stadionu określił na ponad tysiąc złotych.

- Jeszcze tego samego dnia dzielnicowy z tomaszowskiej komendy ustalił, że sprawcami podpalenia są dwa chłopcy w wieku 10 i 11 lat -  mieszkańcy powiatu tomaszowskiego. O ich nieodpowiedzialnym zachowaniu, zostanie poinformowany sąd rodzinny – informuje mł. asp. Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej policji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE