Lubelskie: Co to za absurd na drodze?! Rondo z zakazem wjazdu!

2022-07-06 16:06

Internauci zwracają uwagę na kolejny absurd na polskich drogach. W Lubartowie na rondzie od strony ul. Kolejowej pojawił się znak zakazu wjazdu. „Jak ja mam się zachować w takiej sytuacji?!” – pytają kierowcy. Zapytaliśmy urzędników z Lubartowa, co poszło nie tak.

- Sytuacja na zdjęciu to wybryk chuligański. Znak B-2 odnosi się do zakazu wjazdu na ścieżkę rowerową. Tarcze znaków zostały obrócone na słupku. Właściwy znak, który jest z drugiej strony słupka to D-6 przejście dla pieszych i powinien być od strony najazdu od ul. Kolejowej do ronda. Należy obrócić znaki na słupku, dla zachowania prawidłowego oznakowania – mówi nam Sławomir Strzelecki z wydział infrastruktury miejskiej w Lubartowie.

Lubartów. Z tego ronda śmieje się cała Polska!

Samo jednak podkreślają, że jeszcze nie dostali takiego zgłoszenia. Podobnie jak lubartowscy policjanci.

– Nie było jeszcze takiego zgłoszenia. Jednak, gdy tylko otrzymaliśmy informację to skontaktowaliśmy się z wydziałem infrastruktury miejskiej. Pracownicy udali się na miejsce i teraz znak jest już poprawnie ustawiony – mówi st. sierż. Jagoda Stanicka z lubartowskiej policji.

Sprawa znaku zostanie przemyślana.

- Zostanie rozważona sprawa umiejscowienia znaku B-2 na dodatkowym słupku, usytuowanym przy ścieżce rowerowej – mówi Strzelecki.

Co jednak powinno się zrobić kierowcy?

– Jeżeli widzimy tego typu sytuacje powinniśmy zadzwonić na policję i poinformować o takim zdarzeniu – mówi st. sierż. Stanicka.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE