Lubelskie: 17 litrów wódki i kilkaset paczek papierosów na własny użytek? Tak twierdzi 58-latka

i

Autor: Lubelska Policja

Lubelskie: 17 litrów wódki i kilkaset paczek papierosów na własny użytek? Tak twierdzi 58-latka

2022-10-21 9:39

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą podczas wspólnej akcji z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej zlikwidowali nielegalną produkcję alkoholu. Podczas przeszukania zabezpieczyli u 58-latki aparaturę do destylacji alkoholu, „zacier” oraz gotowy już produkt.

Funkcjonariusze weszli na jedną z posesji w gminie Kodeń.

- Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że zamieszkująca ją 58-latka produkuje alkohol bez wymaganego zezwolenia. Na miejscu potwierdzili posiadane informacje – informuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik KMP Biała Podlaska.

Podczas przeszukania zarówno w domu jak też na terenie posesji 58-latki funkcjonariusze ujawnili aparaturę służącą do produkcji alkoholu etylowego, kilkanaście litrów tak zwanego „zacieru” oraz gotowy już produkt. W trakcie rozmowy z policjantami 58-latka oświadczyła, że ujawniona aparatura służyła jej jedynie na własny użytek.

Dodatkowo w trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili na posesji 17-litrów wódki oraz kilkaset paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Kobieta będzie tez musiała pożegnać się z zabezpieczonym sprzętem i wyprodukowanym alkoholem. 58-latka będzie również odpowiadała za wykroczenie skarbowe.

Lubelskie. Posłuchajcie koncertu pijanego traktorzysty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE